Maszyna do lodów od Sachart – doskonały wybór w dobrej cenie
Zastanawiacie się Państwo nad zakupem maszyny do lodów, ale nie wiecie, jaką wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą od Sachart! Produkowane przez nas urządzenia zaprojektowaliśmy od podstaw z myślą o przeznaczeniu do produkcji lodów świderków. Przy ich konstruowaniu korzystaliśmy z innowacyjnych technologii, aby zwiększyć wydajność, bezawaryjność i energooszczędność. Wszystko dlatego, że jako specjaliści w swojej dziedzinie wiemy, jak zbudowana jest maszynka do lodów, jak działa oraz co zrobić, by wyróżniała się na tle konkurencji.
Nowoczesna maszyna do lodów od Sachart
W automatach Sachart zastosowaliśmy niespotykane rozwiązania, takie jak: elektroniczne sterowanie za pomocą pomiaru gęstości masy w cylindrze i długie cylindry o pomniejszonej średnicy. W połączeniu z wydajnym systemem chłodzenia pozwala to na uzyskanie lodów o wyjątkowych walorach smakowych, pożądanej twardości oraz późniejsze utrzymywanie jej na niezmienionym poziomie. Operatorski panel naszej maszynki do lodów zachwyca tym, jak intuicyjnie działa. Sprzęt od Sachart zapewnia szybką, a także prostą zmianę ustawień w każdym momencie pracy maszyny. Możliwość płynnej regulacji gęstości masy pozwala na zachowanie stałej, wysokiej twardości loda, niezależnie od rodzaju stosowanych produktów do jego tworzenia – nawet w przypadku własnej produkcji. Zastanawiasz się nad maszyną do lodów, ale nie wiesz, jaką wybrać? Skorzystaj z profesjonalnej obsługi i pozwól pracownikom Sachart pomóc Ci w podjęciu decyzji! Gwarantujemy kompleksowe doradztwo w tym zakresie.
Maszyna do lodów: jak działa tryb pracy nocnej i mycia?
Zastanawiasz się, jak działa maszynka do lodów w poszczególnych ustawieniach systemowych? Już spieszymy z wyjaśnieniem! Sterowanie maszyną w trybie pracy nocnej (tzw. trybie konserwacji) odbywa się za pomocą elektronicznych termostatów utrzymujących stałą, żądaną temperaturę masy. W normalnym trybie pracy pełnią one nadal funkcję pomiaru temperatury czynnika chłodzącego i stanowią barierę temperatury zmrożenia masy (również ustawianą), chroniąc maszynę przed uszkodzeniem w przypadku ewentualnych błędów obsługi. Wyświetlana na wyświetlaczach termostatów (lub na panelu operatorskim) temperatura pozwala na orientacyjną ocenę stopnia zmrożenia masy.
A jak działa maszyna do lodów w trybie mycia? W tej sytuacji konieczne jest wyłączenie funkcji chłodzenia i pozostawienie jedynie pracy cylindrów. Umożliwia to wypłukanie ich z resztek masy po zakończeniu produkcji lub podczas okresowego czyszczenia automatu.
Maszyna do lodów – jak działa każdy komponent?
Wieloletnie doświadczenie w modernizacji i serwisowaniu urządzeń pozwoliło nam zrozumieć, że nawet najmniejszy detal ma wpływ na to, jak działa maszynka do lodów. To właśnie bogata wiedza z branży sprawia, że zadbaliśmy o wyjątkową jakość poszczególnych komponentów. Chcecie Państwo poznać tajniki najistotniejszych elementów każdej naszej maszyny do lodów, niezależnie jaką zamierzacie wybrać? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z opisem działania! Jeżeli jednak nadal czujecie niewiedzę – skorzystajcie z pomocy naszych specjalistów! Ich wiedza oraz doświadczenie rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące tego, jak działa maszyna do lodów. Zapraszamy do kontaktu!
Cylindry
Nasze cylindry charakteryzują się mniejszą średnicą od dotychczas stosowanych rozwiązań, co pozwala na głębsze i szybsze zmrożenie masy oraz umożliwia płynną regulację jej gęstości, a także zachowanie stałej, niezmiennej twardości wydawanego loda. Jednocześnie duża długość cylindrów, krótszy okres przygotowania masy lodowej oraz utrzymywanie jej w stałej gęstości zwiększa wydajność maszyny. Wykonane są ze stali kwasoodpornej najwyższej jakości.
Świdry
Świdry przeznaczone do naszej maszyny cechują się prostotą konstrukcji, wykonaniem ze stali kwasoodpornej najwyższej jakości oraz skrobakami z tworzyw sztucznych o przedłużonej żywotności. Konstrukcja uniemożliwia włożenie ich do cylindrów w nieprawidłowy sposób. Zastosowane od strony napędów uszczelnienie znacząco wydłuża okresy pomiędzy jego wymianami.
Głowica
Nasza głowica wyróżnia się dźwigniami do wydawania umieszczonymi w poziomie, dzięki czemu należy ona do urządzeń typu odcinającego. Umożliwia to natychmiastowe zakończenie wydawania porcji w żądanym momencie. Przekazywanie informacji oprogramowaniu maszyny o otwarciu dźwigni następuje poprzez czujnik zbliżeniowy, co eliminuje problemy z uszkodzeniami i zużyciem mechanicznych elementów, czy zalaniem ich wodą lub masą. Głowica wykonana jest w sposób bardzo estetyczny z tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej, a dzięki prostocie konstrukcji jest łatwa w rozbieraniu, a także czyszczeniu.
Napęd
Do napędu świdrów służą nowoczesne, ciche i energooszczędne silniki połączone bezpośrednio z przekładniami. Ich konstrukcja pozwala wyeliminować inne ruchome elementy powodujące straty energii, hałas oraz konieczność ich regularnej wymiany. Przyczyniło się to dodatkowo do poprawy bezpieczeństwa użytkowania maszyny. Wysoka wydajność zastosowanych silników pozwoliła zredukować ich moc, co przyczynia się do jeszcze większego ograniczenia poboru prądu.
Lodówka
Do przechowywania masy lodowej w naszej maszynie służy lodówka mieszcząca dwa standardowe zbiorniki po 18 litrów każdy. Do swojej pracy wykorzystuje ona jeden z agregatów zamontowanych w maszynie w okresach przerwy jego pracy w mrożeniu cylindra. Pozwoliło to na wyeliminowanie dodatkowego agregatu, umożliwiając jednocześnie konserwację masy w zbiornikach w okresie gdy nie jest ona wykorzystywana do produkcji lodów.
Obudowa
Stalowa konstrukcja naszej maszyny oraz obudowa wykonana z blach nierdzewnych zapewnia jej długowieczność i estetyczny wygląd, a także ułatwia utrzymanie jej w czystości. Rozmiary zewnętrzne zostały zoptymalizowane pod kątem jak największej wygody obsługi, łatwości transportu, jak również magazynowania. Maszyna wyposażona jest w cztery wytrzymałe, skrętne koła, w tym dwa z hamulcem, ułatwiające przemieszczanie i umiejscowienie maszyny.
Energooszczędność i trwałość
Oprogramowanie naszej maszyny zostało stworzone z myślą o zapewnieniu jej energooszczędności oraz niezawodności działania przez długi okres czasu. Sterowanie urządzeń nie wystawia ich na przeciążenia czy pracę w nieprawidłowych warunkach. Zastosowane komponenty są obliczone na pracę poniżej ich obciążenia maksymalnego.
Zabezpieczenia
W oprogramowaniu naszej maszyny zawarliśmy również liczne zabezpieczenia chroniące ją przed poważnym uszkodzeniem na skutek ewentualnych usterek lub błędów obsługi. W przypadku wykrycia możliwości uszkodzenia czy wystawienia maszyny na zbyt duże obciążenia przechodzi ona w tryb awaryjny, który powoduje zatrzymanie jej pracy lub w tryb pracy nocnej. O wystąpieniu problemu obsługa informowana jest za pomocą migania czerwonej lampki, lub komunikatów tekstowych (modele z panelem operatorskim).